Construsoft Newsletter

Zajímavosti ze světa Tekla Structures a Trimble Connect

Podívejte se na záznam webináře k mostům

Poznejte všechny výhody navrhování mostů pomocí Tekla Structures. V minulém webináři jsme Vám ukázali snadné kroky k návrhu a modelování jakéhokoli typu mostu. Na praktickém příkladu jsme také představili naše přímé propojení s Rhino Grasshoper a sdíleli s Vámi zkušenost našeho zákazníka. Podívejte se nyní na záznam mezinárodního webináře v angličtině a poznejte výhody programu Tekla Structures na mosty. Chci se podívat na záznam webináře. 

Space 
Create Curve Line

Create Curve Line (m119) 
Vývoj v Construsoftu se nezastavuje, což znamená, že neustále pracujeme na vylepšeních pro práci v Tekla Structures. Mezi nejnovější vychytávky patří například nástroj pro vytváření křivky, kterou můžete vygenerovat pomocí složitých nosníků nebo konstrukčních čar, nastavit přesnost a další rozšířené možnosti. Na Create Curve Line (m119) se můžete těšit nejpozději v nové verzi TS 2020, ale pokud máte zájem tento nový nástroj otestovat, napište nám a zašleme vám balíček TSEP pro jeho instalaci do Vaší aktuální verze Tekla Structures.

Space 

Exkurze studentů ve společnosti Excon, a.s.
Projekt Peters Bridge – vítěz letošního ročníku lokálního kola soutěže Tekla BIM Awards v kategorii studentské projekty – vynesl jeho autora Petra Vicenu mezi studenty středních stavebních škol, o kterých se mluví. Díky jedné z cen, která byla exkurze ve společnosti dle výběru, Petr i se svým spolužákem Václavem Stromšíkem navštívil koncem listopadu společnost Excon, a.s. O samotném průběhu exkurze i dojmech si můžete přečíst v článku na našich stránkách. 

Space 

Zapište si do svých diářů!
Setkání uživatelů programu Tekla Structures a Trimble Connect se uskuteční příští rok v termínu 6.-7.10.2020 v Zaječí ve Vinařství U Kapličky. Dvoudenní setkání se společenským večerem proběhne v krásném areálu vinařství na jižní Moravě. Program a další podrobnosti pro Vás připravujeme a seznámíme Vás s nimi příští rok. Zapište si datum a místo do svých kalendářů. Už nyní se na Vás moc těšíme!

Space 

"Sada armovacích prutů" pro zefektivnění vyztužování
Vylepšení nástroje „Sada armovacích prutů“ umožnuje rychlé a intuitivní vyztužování prvků. Modelování vyztužení tímto nástrojem automaticky přizpůsobí tvar vyztužení vybranému prvku a to na základě krytí výztuže. Vytvořené skupiny vyztuží jsou osazovány tak, aby nedošlo k jednotlivým kolizím a při změně průměru se přizpůsobily nové situaci. Nástroj je implementován od verze TS 2019. Máte zájem o více informací? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme. 

Space 

Zvýhodněné vložné na konferenci 
I příští rok jsme partneři odborné konference Construction Conference, která se uskuteční 10.02.2020 na zámku Šimák v Pezinku na Slovensku. Díky našemu partnerství Vám nabízíme zvýhodněné vložné se slevou 40%. Program konference se právě dolaďuje, ale přispějeme do něho i my odbornou přednáškou na téma Budoucnost smíšené reality ve stavebnictví. Pokud máte zájem se dozvědět aktuální trendy ve stavebnictví, napište a rádi Vám zajistíme levnější vložné.