Construsoft Newsletter

Zajímavosti ze světa Tekla Structures a Trimble Connect

Trimble Connect - novinky pro mobilní verzi

Ve středu 08.04.2020 vyšla aktualizace Trimble Connect pro chytré telefony s iOS či Android. Nová verze nese označení 2.11. Všem uživatelům mobilní verze doporučujeme zaktualizovat Trimble Connect na jejich zařízeních. Aktualizací získáte novinky, které zrychlí a zpříjemní práci s daty a soubory. V nové verzi přibyla například možnost přidávání příloh k jednotlivým prvkům v modelu, zobrazování 2D i 3D pohledů, obnovení licence a zefektivnila se samotná práce s jednotlivými atributy u prvků. Pro více informací o novinkách a také o možnosti testování kontaktujte náš Trimble Connect tým na TrimbleConnect@construsoft.cz.

Space 

Tekla BIM Awards
Mezinárodní soutěž modelů Tekla BIM Awards 2020 je v plném proudu. Běží posledních 14 dní na nahrání projektů. Své soutěžní modely můžete nahrávat do 14. května. Pro dosažení většího počtu modelů v soutěži jsme se rozhodli zjednodušit samotné přihlášení projektu (např. není potřeba vyplňovat formulář excel). Neváhejte a nahrejte svůj model co nejdříve. V případě potřeby nás kontaktujte na marketing@construsoft.cz. Více informací o soutěži.    

Space 

Změna: Setkání uživatelů 
Setkání uživatelů 2020 se pro letošní rok mění. Vzhledem k současné situaci jsme vyslyšeli přání našich zákazníků, kteří prostřednictvím ankety upřednostnili osobní setkání až v roce 2021. Pro tuto volbu hlasovalo 74% všech respondentů. Letošní setkání tak proběhne v plánovaném datu v úterý 6.10. ale online formou. O krásné prostředí moravských vinic ale nepříjdete. Do rodinného vinařství U Kapličky zavítáme příští rok. Více informací o změně ZDE! 

Space 
Loftový plech

Vyzkoušejte novinky - Loftový plech
V aktuální verzi Tekla Structures došlo k rozvoji funkcí loftového plechu. V předchozí verzi bylo možné vytvořit loftový plech pouze mezi základními konstrukčními objekty (úsečka, oblouk a kružnice). Nyní je možné loftový plech tvořit mezi polygonální konstrukční čarou, která se může skládat z úseček a oblouků. Navíc je možné z těchto komplexnějších tvarů také vytvářet výkresy rozvinů. Vyzkoušejte i další nové funkce.

Space 

Schöck Isolink®
Kotvy Schöck Isolink® jsou energeticky úspornou alternativou ke konvenčním prostorovým žebříčkům z nerezové oceli pro spojení jednotlivých vrstev sendvičových a poloprefabrikovaných stěn s tepelně-izolační mezivrstvou. Tyto kotvy můžete nyní díky pluginu navrhovat již při tvorbě 3D konstrukce přímo v pracovním prostředí Tekla.

 

Článek
Space 

Modulové konstrukce v Tekle
Metoda DfMA je kombinací dvou metod Design for Manufacture a Design for Assembly, tedy návrh konstrukce zaměřený především na snadnou a rychlou výrobu i montáž - výstavba konstrukcí mimo staveniště. Přečtěte si příspěvek na toto téma.

 

Článek
Space 

Webináře - aktuální průběh
Společnost Construsoft pokračuje v pořádání odborných webinářů na různá témata. Tři webináře máme již za sebou a záznam z nich můžete nalézt na našem Youtube kanálu v sekci webináře. Na další se můžete stále přihlásit. Čeká nás série webinářů na Trimble Connect (CDE platforma), na efektivní zpracování výstupů z Tekla Structures, ale také webináře na monolitické konstrukce a projektování mostů. Více informací k webinářům naleznete zde. 

Space 
Firma roku

Firma roku 2020
I letos jsme se rozhodli bojovat o titul Firma roku 2020 a získat cenu Hospodářských novin. V uplynulých ročnících jsme obsazovali místa těsně pod vrcholem (2019 - 2.místo, 2017 - 3.místo). Titul firma roku je ocenění, kterého si vždy nesmírně vážíme a které nás neustále posouvá kupředu ve vztahu k našim zákazníkům a také k vývoji našich produktů a služeb. Děkujeme vám za podporu.