Construsoft Newsletter

Zajímavosti ze světa Tekla Structures a Trimble Connect

Tekla BIM Awards 2020 - rekordní počet projektů!

Do letošního ročníku lokálního kola Tekla BIM Awards v rámci zemí Construsoftu bylo přihlášeno rekordní množství 114 projektů z celkem 9 zemí světa. Mezi nimi nechybí ani projekty z České republiky a Slovenska. Tekla BIM Awards je prestižní mezinárodní soutěž stavebních projektů realizovaných v programu Tekla Structures. Hlasování pro nejlepší modely právě probíhá. Modely jsou rozčleněny podle kategorií. Hlasováním můžete ocenit práci jeho autorů a krásu konstrukce založené na BIM. Hlas je možné odevzdat více projektům, jednomu projektu lze odevzdat však maximálně jeden hlas. Hlasovat v soutěži Construsoft BIM Awards 2020 můžete do 12. června (12:00). Nejlepší modely postoupí do celosvětové soutěže Tekla Global BIM Awards 2020. 

Souhrn českých a slovenských projektů naleznete zde!

Ocelová konstrukce
pro čistírnu splain Tubli Bahrain

Industriální projekty
Allcons Industry, s.r.o.

Hlasujte

Most přes dálnici A8 - Stuttgart
Infrastrukturní projekty
Allcons Industry, s.r.o.

Hlasujte

Letiště, Francie
Projekty veřejného zájmu
Industrial Design & Service, a.s.

Hlasujte

Solar receiver - Noor Energy 1
Industriální projekty
SteelPro 4, s.r.o.

Hlasujte

Lodivadlo - Boatheatre
Projekty menšího rozsahu
Skála & Vít, s.r.o.

Hlasujte

Draci - největší šperk i svítidlo
Projekty menšího rozsahu
EXCON, a.s.

Hlasujte

Hotel Aldis
Komerční projekty
Skála & Vít, s.r.o.

Hlasujte

Přístavba budovy Muzea skla a bižuterie
Industriální projekty
EXCON, a.s.

Hlasujte

BAUHAUS k.s., BRNO, Nadstavba administravivní budovy
Komerční projekty
EXCON, a.s.

Hlasujte

Polyfunkčný objekt - AUTOBUSOVÁ STANICA MLYNSKÉ NIVY
Komerční projekty
HESCON, s.r.o.

Hlasujte
Space 

Informace Tekla Structures
Aktuálně je dostupný Service Pack 1 pro Tekla Structures 2020 a v průběhu června se můžeme těšit na nový Service Pack 2 pro tuto verzi. Každý Service Pack se sebou nese vylepšení a opravy některých maker a další drobné opravy, které napomáhají ke stabilitě a výkonu programu Tekla. O dostupnosti nového service packu jste vyždy informováni v bočním panelu při spuštění programu. Více informací je k dispozici na stránce Tekla User Assistance.

Space 
Patka pro zdvojené profily

Patka pro zdvojené profily
Na přání našich zákazníků z loňského Setkání uživatelů programu Tekla Structures jsme vylepšili detail Patka (1029) tak, aby jej bylo možné použít i pro zdvojené profily. Vstupem je stále jeden prvek - profilu ‘C’ nebo ‘U’. Druhý přivařený paralelní prvek si komponent dohledá. S touto dvojicí prvků pak Patka 1029 pracuje, jako kdyby šlo například o jediný sloup profilu ‘I’ a nabízí nejširší možnosti pozicování, vytváření kotvení, výztuh, šroubů, plechů, otvorů pro zinkování atd.

Space 

Webináře
Minulý týden skončila série webinářů, které jsme pro vás v předchozích dnech zorganizovali. Na webináře různých témat se přihlásilo celkem přes 200 účastníků, kteří se dozvěděli novinky a zajímavosti v rámci programu Tekla Structures a Trimble Connect. Všechny webináře byly vysílány živě a jejich záznamy jsou již nyní dostupné na našem YouTube kanálu v sekci webináře. Z vašich podnětů jsme usoudili, že je obrovský zájem o jejich pokračování a to na různá témata. Vaše připomínky zpracujeme. Díky!

Space 

Trimble XR10
Moderní 3D brýle pro smíšenou realitu Trimble XR10 jsou nyní interně dostupné v rámci Construsoftu. Pracujeme aktivně na tom, abychom mohli zahájit prodej tohoto zařízení. Trimble XR10 navazují na předchozí verzi Microsoft HoloLens, mají rychlejší výkon, větší zorné pole, intuitivnější ovládání, lepší ergonometrii nošení a propracovanější funkcionalitu. Máte zájem o prezentaci nebo více informací? Vyplňte formulář na naší stránce a my se vám ozveme.