Construsoft Newsletter

Zajímavosti ze světa Tekla Structures a Trimble Connect

Setkání uživatelů 2020 - souhrnné informace

6. října 2020 proběhlo 23. Setkání uživatelů 2020. Vzhledem k aktuální situaci se veškeré přednášky a workshopy přesunuly do online světa. To se nakonec osvědčilo, neboť se události zúčastnil velký počet osob. Během dopoledních přednášek a odpoledních workshopů jsme prezentovali novinky a zajímavosti pro naše produkty Tekla Structures a Trimble Connect. Více informací a prezentace se záznamy naleznete na odkaze níže. 

Více informací
Space 
Výkresy

Rychlejší pohyb ve výkresech
Nová verze programu Tekla Structures umožňuje uživateli zapnout funkci "smart pan". Ta urychluje pohyb ve větších výkresech tím, že vykresluje pouze zobrazovanou oblast. Zbylá část je reprezentována pouze šachovnicí. Tato funkce je v základním nastavení vypnuta právě z důvodu nechtěného zobrazení šachovnice při pohybu na výkrese. Funkci lze zapnout v rozšířených možnostech, kde proměnné XS_​USE_​SMART_​PAN nastavíme hodnotu TRUE. Tato proměná je "user specific" a proto ovlivní jen uživatele, nikoli projekt. Pro více informací a ukázku klikněte zde

Space 
ML129

Kontrola vzdálenosti šroubů (ML129)
Pro rychlou kontrolu správného vytvoření šroubů v rámci modelu jsme přidali nový nástroj „Kontrola vzdálenosti šroubů (ML129)“, který ověřuje vzdálenosti mezi šrouby a také od okrajů spojovaných položek na základě předdefinovaného souboru norem. V přehledné tabulce uživatel okamžitě vidí, které šroubové skupiny nejsou vytvořeny správně. Nástroj „Kontrola vzdálenosti šroubů (ML129)“ taktéž umožňuje přiblížit pohled na vybranou skupinu v modelu a konfliktní vzdálenosti do něj vykreslit. Nástroj, stejně jako další novinky, které jsme představili na letošním Setkání uživatelů, bude dostupný s další verzí Tekla Structures 2021. Pokud byste však měli zájem vyzkoušet jej dříve, neváhejte a kontaktujte nás.

Space 
Trimble XR10

Trimble XR10
V měsíci říjnu byl zahájen prodej brýlí pro smíšenou realitu Trimble XR10. Prvními zákazníky této nové technologie jsou společnosti COLAR, s.r.o. a STADING spol. s r.o. Trimble XR10 umožní prostřednictví aplikace Trimble Connect sloučení digitálních dat (2D i 3D) s reálným prostředím ve výrobě nebo přímo na staveništi a pokročilou práci s modelem (měření, informace o atributech souborů, práce s velikostí modelu apod.). Samozřejmostí je i pokročilá komunikace s ostatními členy projektu. Více informací zde.

Space 
Tool

CS Drawing Opening (m130)
Nový nástroj „CS Drawing Opening m130“ rozšířil skupinu nástrojů určených pro výkresové prostředí u železobetonových konstrukcí. Je určený pro automatickou detekci a kótování otvorů u půdorysných výkresů. Při použití zcela automaticky rozpozná prostup konstrukcí a provede jeho okótování, jak výšky otvoru, tak i parapetní části. Formu zápisu je možné si volit z přednastavených šablon dle požadavků firemního standardu a přizpůsobit tak kótovacímu stylu.

Space 

Seznam aplikací a knihoven CS
V rámci vývoje nástrojů Tekla Structures dochází postupně k vývoji různých aplikací a komponent, které mohou uživateli pomoci efektivněji využít všech možností. Na odkaze zde jsou ke stažení prezentace se seznamem všech aktuálních komponent. Seznam je dostupný pro všechny zákazníky s aktivní službou Maintenance. V případě, že máte jakékoli dotazy, neváhejte se na nás obrátít na support@construsoft.cz. 

Space 

Tekla Global BIM Awards 2020 

Letošní soutěž Tekla BIM Awards 2020 je za námi. V soutěži, kde mezi sebou bojují o prvenství projekty modelované v nástroji Tekla Structures, je znám i celosvětový vítěz a vítězové jednotlivých kategorií. Přehled modelů, které uspěly v celosvětovém kole naleznete na stránkách zde. Ocenění se dostalo také Petrovi Vicenovi, loňskému studentovi Střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziřící. Na jeho rozhovor v rámci seriálu Ministry of Bridges se můžete podívat zde. Jemu i všem ostatním znovu gratulujeme.