Construsoft Newsletter

Zajímavosti ze světa Tekla Structures a Trimble Connect


Veselé Vánoce a šťasný nový rok 2021!

Chtěli bychom Vám poděkovat za spolupráci v uplynulém roce. Naší společnosti se podařilo letos pokořit hranici 10 000 prodaných licencí Tekla Structures z čehož máme obrovskou radost. Nepovedlo by se to ale bez Vás, spokojených uživatelů, kterých si nesmírně vážíme. Přejeme Vám poklidné prožití vánočních svátků, do nového roku pevné zdraví, mnoho štěstí a rodinné pohody. Ať se Vám v nastávajícím roce splní všechna pracovní i osobní předsevzetí.

Vážení obchodní partneři, uživatelé našich programů, přátelé veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021 od celého našeho týmu! 

Space 

Webináře 2021
Ke konci tohoto roku jsme usilovně pracovali na přípravě pořádné série webinářů, které Vám nabídneme v prvních třech měsících příštího roku. Naši kolegové Vás provedou celkem devatenácti webináři na různá témata včetně webinářů pro pokročilé uživatele našich nástrojů. Budete tak mít možnost se dozvědět něco nového. Kompletní souhrn připravených webinářů a možnosti přihlášení naleznete zde! 

Space 

Chytré kopírování v Tekle
Objevte možnosti funkce kopírovat detailně. Pomocí této funkce lze velice jednoduše kopírovat veškerý obsah jednoho dílce na jiný dílec. Kopírovány mohou být libovolné prvky i komponenty či přípoje. V případě kopírování maker dojde automaticky k jejich přizpůsobení. Například pokud je přípoj kopírován na jiný profil. Prvky jsou po nakopírování umístěny na totožné místo jako u zdrojového dílce. Tuto funkci lze využívat jak pro ocelové, tak i betonové dílce a přenáší veškeré objekty jako šrouby, svary, výztuž, ořezání, dotažení a další. Pokud tedy jeden dílec obsahuje více výztuží, který byly umístěny manuálně, je velice efektivní je tímto způsobem přenést na další podobné nebo stejné dílce. Více na Copy objects | Tekla User Assistance.

Space 

Výztuže v nosníku (90)
Výrazných vylepšení se pro novou verzi dočkal komponent Výztuže v nosníku (90). Pro dokonalejší vyztužování celého dílce jsme přidali možnost vytvářet hlavní pruty podle tvaru prvků přiléhajících k nosníku. Tuto novinku naleznete pod novou záložkou Extra hlavní pruty. Dále přibyl nový typ třmínku ve tvaru na sebe kolmých C a mnohá další. V neposlední řadě jsme zjednodušili rozvržení záložek, které je nyní přehlednější. Vývoj samozřejmě probíhal na celé řadě dalších komponentů nejen pro ocel, železobeton a dřevěné konstrukce. To lze ukázat na příkladu nástroje IFC Extender (ML126), který rozšiřuje možnosti IFC Exportu Tekla Structures na úrovni položek i dílců.

Space 

Vytvořit armovací pruty podle vodících čar
Nástrojem ve skupině sada armovacích prutů - vytvořit armovací pruty podle vodících čar – je možné modelovat podélné vyztužení u nepřímých prvků s proměnných průřezem, které se automaticky přizpůsobí vybranému tvaru konstrukce. U vytvářených prutů je možné uživatelem ve zvolených pozicích editovat rozteče po celé délce prutu a vytvářet spoje.

Space 

Nové rozhraní pro Trimble Connect  

Nový design webové aplikace zajišťuje lepší grafickou a uživatelskou konzistenci mezi průzkumníkem souborů nebo složek s 3D a 2D prohlížečem. Ve všech panelech detailů v průzkumníku souborů byla vylepšena čitelnost a lepší UX. Tlačítka a možnosti, které uživatel nemůže oproti administrátorovi provést, jsou skryty, aby nedocházelo k nejasnostem. Nově si můžete například v průzkumníku souborů upravit názvy sloupců a tím i zobrazované hodnoty a zvýšit tak efektivitu vaší práce. 

Space 

Stavební noviny - ke stažení zdarma

Něco na vánoční čtení? Na podzim jsme pro vás s našimi partnery připravili Stavební noviny, které obsahují celou řadu zajímavých informací. Toto vydání Stavebních novin s rozhovory, články a dalšími zajímavostmi ze světa stavebnictví vám nyní přinášíme i v digitální formě. Bezplatné stažení a obsah vydání! Pokud máte jakákoli další témata, která vás zajímají a chtěli byste se o nich dovědět více, dejte nám vědět. Rádi se na ně v dalším vydání zaměříme. 

Space 

Tekla Structures - nové funkce

Aktuální verze programu Tekla Structures je oproti předchozím verzím jiná nejen v získávání nových funkcí. V předchozích letech bylo nutné pro získání nové funkce instalovat novou verzi programu. Do verze TS2020 přibývají nové funkce pouhou instalací Service Packu. Aktuální SP5, který vyšel 15.12.2020, přináší krom jiných novinek také staronovou lištu tlačítek pro zmrazení, odsouhlasení a vydání výkresu ve správci dokumentů. Udržujte Tekla Structures aktuální a získejte nové funkce. Stažení aktuální verze Tekla Structures.