Construsoft Newsletter

Zajímavosti ze světa Tekla Structures a Trimble Connect


Webináře

Tak jako loňský rok i v tom letošním jsme pro vás připravili pořádnou dávku webinářů. Ty probíhájí od ledna až do konce března a přináší vám tipy, triky nebo zajimavé funkce a to jak pro začínající, tak pokročilé uživatele nástrojů Tekla Structures a Trimble Connect. Bezplatné webináře trvají vždy 30min a je možné se na ně stále registrovat. Využijte této možnosti. 

Více informací o webinářích

 

Space 
Nová funkce

Nová funkce
Vytvořili jsme novou funkci v panelu Vizualizer. Najdete ji pod nově přidanou záložkou Tpl Attributes. Její pomocí nyní snadno zjistíte veškeré parametry (vlastnosti předlohy a uživatelsky definované atributy) vybraného objektu modelu. Na jednom místě se zobrazí jejich seznam, který můžete následně libovolně filtrovat a uživatelsky definované atributy i editovat. Jednotlivé parametry je možno kopírovat do schránky, nebo celý seznam exportovat do sešitu Excel.

Space 

Construsoft knihovna
Naše společnost pro své uživatele vyvíjí nejrůznější nástroje a aplikace. S každou novou verzí programu Tekla Structures se objevují i nové nástroje a vylepšení, které pomáhají uživatelům zlepšit své výstupy nebo zefektivnit práci. Knihovna nástrojů je dostupná všem uživatelům s aktivní maintenancí nebo pronájmem. Podívejte se na všechny nástroje, které Construsoft knihovna nabízí.

Space 
CS Floor Panel Marking

CS Floor Panel Marking m011
Do skupiny nástrojů pro úpravu výkresového prostředí přidán nový nástroj, určený pro vytváření značky výškového kótování stropních desek – CS Floor Panel Marking m011. Nástroj umožňuje plnou automatizaci při vytváření výškové kóty spodní a horní hrany desek. Výškové kóty je možné doplnit o negrafické informace zobrazovaného prvku, popřípadě zapsat uživatelské textové poznámky. Po aplikaci nástroje se v definované pozici vytvoří rámeček s výškovými kótami a oblast zobrazení je označena úhlopříčnou přímkou. Tak jako u ostatních nástrojů, je možné u zobrazených informací nastavit fonty, velikosti i barvu použitého písma.

Space 

Setkání uživatelů 2021 / 14.-15. září 
Zapište si termín! Setkání uživatelů programu Tekla Structures a Trimble Connect se letos uskuteční 14.-15.září 2021 v krásném rodinném Vinařství U Kapličky v Zaječí. První den bude nabitý prezentacemi, novými informacemi a zajímavostmi, dopoledne druhého dne bude určeno k individuálním dotazům. Nebude chybět ani společenský večer ve vinném sklípku s ochutnávkou dobrých moravských vín a bohatým rautem. Rezervujte si své místo co nejdříve! Více informací naleznete na našich webových stránkách.

Space 

Trimble Connect ZDARMA pro uživatele s aktivní Maintenancí

Také v letošním roce mají uživatelé Tekla Structures s aktivní maintenancí nebo uživatelé, kteří mají program Tekla Structures na pronájem ke každé licenci ZDARMA licenci Trimble Connect Business. Mohou tak efektivně využívat moderní CDE řešení pro spolupráci na projektech. Více informací o produktu získáte na www.TrimbleConnect.cz. Nejbližší obecný webinář a představení Trimble Connect - 2.2.2021, 9:00. Registrace zde! 

Space 

Ondřej Janota (AFRY CZ): BIM softwarů splňující požadavky pro mostní konstrukce není mnoho

Rozhovor s projektantem mostů a inženýrských staveb ve společnosti AFRY CZ s.r.o. Ondřejem Janotou odhaluje aktuální BIM problematiku v návaznosti na mostní konstrukce. V čem vidí výhody v BIM projektování, jak jsou připraveni na změny, které přináší digitalizace, a proč se rozhodli pro program Tekla Structures? Celý rozhovor k dispozici zde.