Construsoft Newsletter

Zajímavosti ze světa Tekla Structures a Trimble Connect

Představení Tekla Structures 2020!

11. března 2020 vychází nová verze Tekla Structures 2020. Ta bude hned dostupná pro všechny zákazníky s aktivní službou Maintenance nebo pro ty společnosti, které mají pořízené licence Tekla Structures na pronájem. Kromě nového designu produktu (logo, ikony apod.) přinese nová verze mnoho vylepšení a nových funkcí! Pokročilé funkce loftového plechu, vylepšení v oblasti vyztužování betonových konstrukcí, novinky v oblasti výkresu a vytváření předloh, zobrazení pohledů výkresu v modelu, nové nástroje pro bednění, vylepšená spolupráce s Trimble Connect, novinky pro úpravu geometrie modelu apod. Zhlédněte globální webinary v angličtině a poznejte nejdůležitější novinky, které verze Tekla Structures 2020 přinese. 

Prefabrikáty
Ocel
Monolit
Analýza a projektování
Space 
Setkání uživatelů

Setkání uživatelů 2020
Setkání uživatelů programu Tekla Structures a Trimble Connect se letos uskuteční 6.-7.října 2020 v krásném rodinném Vinařství U Kaličky v Zaječí. První den bude nabitý prezentacemi,  novými informacemi a zajímavostmi, dopoledne druhého dne bude určeno k individuálním dotazům. Nebude chybět ani společenský večer ve vinném sklípku s ochutnávkou dobrých moravských vín a bohatým rautem. Rezervujte si své místo co nejdříve! Více informací nalezenete na našich webových stránkách.

Space 
Přepjatý beton v teorii a praxi

Předpjatý beton v teorii a praxi
Šestidílný český webinář, který vás provede problematikou předpjatého betonu od teorie navrhování, přes technologii provádění až po sadu základních úloh, začal. Jsme hrdými partnery! První část webináře je vždy věnována teorii (Ing. Michal Drahorád, Ph.D. a doc. Ing. Lukáš Vráblík Ph.D. z ČVUT Praha), druhá je věnována praktické části. 5. května vás provede částí semináře náš kolega Ing. David Neužil. Pro více informací a registraci navštivte stránky akce, která je součásti CŽV ČKAIT.

Space 
Property Set Manager

Trimble Connect - Property set manager
Do Trimble Connect byla implementována nová fukcionalita "Property Set Manager", která umožní uživatelům nadefinovat si k vybraným objektům 3D modelu uživatelské vlastnosti. Nově lze k jakémukoli objektu (nebo skupině objektů) přidat vlastní sady vlastností a určit jejich typ (text, číslo, dropdown menu, true/false..). Property set manager tak rozšíří základní informace o objektech (ifc vlastnosti) neomezenou možností vašich specifických potřeb. 

Space 
Tool

Otevřený náběh (113)
Nový spoj sloupu a nosníku pomocí jednoduchého či dvojitého náběhu, vytvořeného oddělením přímo z prvků spoje. Komponent „Otevřený náběh“ je výjimečný možností zohlednění deformace a dále rozšířenou podporou exportu do DSTV ve spolupráci s nástrojem „CS DSTV Extender“.

Space 
Mosty 2020

Připravujeme Seminář Mosty 2020
Stejně jako loni připravujeme pro všechny zájemce seminář na téma Efektivní BIM navrhování betonových mostních konstrukcí, který se uskuteční 15. dubna v hotelu Avanti v Brně. Dozvíte se novinky spolupráce mezi softwary Easy Bridge, Tekla Structures a Midas, prostřednitcvým kterých vyřešíte kompletní projekt mostu - návrh, detailní model, výstupní dokumentaci i posouzení statiky. Více informací zveřejníme již brzy na našich webových stránkách a sociálních sitích.  

Space 
Statika Stavieb 2020

Vystavujeme na Statika Stavieb  
Jako každým rokem jsme partneři odborné konference. Statika Stavieb 2020, která se uskuteční 12. a 13.března 2020 v hotelu Magnólia Piešťany. Cílem jubilejní 25. konference  je poskytnout projektantům a realizátorům nosných konstrukcí staveb aktuální informace a výměnu poznatků o současném a výhledovém navrhování nosných konstrukcí staveb. Navštivte náš stánek na konferenci. Pro více informací o konferenci a možnostech přihlášení klikněte zde.